Çakallı Tarım Ürünleri

Pamuk Alım Satımı

Pamuk bitkisi ağustos ve ekim ayları arasında elle veya makineler ile toplanır. Pamuk tohumlarına çiğit denir. Çiğitli pamuğa kütlü pamuk denir. Tekstil endüstrisinde pamuk, çekirdeği ile beraber kullanılmaz. Lifler, çekirdeğinden çırçır makinesi ile ayrıştırılır. Çekirdeğinden ayrılmış pamuğa mahlaç denir. Afrika’da, çok yıllık ağaç şeklinde olan pamuk çeşitleri de vardır. Pamuk gövdeleri dik, dallanmış ve çok tüylüdür. Yapraklar uzun saplı, parçalı ve tabanı kalp şeklindedir. Çiçekler saplı ve yaprakların koltuğunda tek tek bulunur. Dış çanak yaprakları üç parçalı, taç yaprakları ise beş serbest parçalıdır. Meyve olgunlukta açılan veya kapalı kalan 3-5 gözlü bir kapsüldür. Bu kapsüle koza da denir. Her gözde siyahımsı renkli, oval şekilli ve üzeri uzun, sık ve beyaz renkli tüylerle örtülü 5-10 tohum bulunur. Pamuk tohumu, etrafındaki bu tüy veya liflerle beraber ‘kütlü’ adını alır.

Ürünlerinizi Gerçek Değerinden Alıyoruz!

Ayrıca Buğday,mısır,pamuk,hayvan yemleri vb. tarım ürünleri satışında her zaman en iyi fiyat garantisiyle hizmetinizdeyiz

Çakallı Tarım Ürünleri kazanırken kazandırmayı ve kalkındırmayı hedeflemektedir. Ürün ve hizmet kalitesini mükemmele ulaştırmak ve teknolojiyi yakalamak önceliğidir.

Bizimle iletişime geçmek istermisiniz ?

Çakallı Tarım kalite ve güvene dayalı müşteri memnuniyetini esas almaktadır

YUKARI